“KoronaFerie z pomysłem na biznes” – warsztaty dla uczniów z nagrodą 25000zł

W reakcji na pierwszy pandemiczny lockdown i zamknięcie szkół zorganizowaliśmy warsztaty dla uczniów z Mielca, a w dodatku Fundacja PRZEkarpacie została partnerem-ambasadorem konkursu pomysłów na biznes z nagrodami pieniężnymi – “Herosi na starcie”. Spotkania odbywały się zdalnie na platformie ZOOM.

Program miał następujący:

  • spotkanie informacyjne
  • warsztat z kreowania pomysłów
  • warsztat jak pomysł rozwinąć, dopracować
  • konsultacje indywidualne, pomoc w przygotowaniu zgłoszeń konkursowych.
szkolny program przedsiebiorczosc nagroda konkurs trener

Rezultaty:

  • Uczestnicy przeszli warsztaty składające się z 4 spotkań oraz indywidualnych konsultacji na temat swojego pomysłu.
  • Uczestnicy otrzymali “Zeszyt do notowania pomysłów biznesowych” przy użyciu którego pracowali i mogą nadal notować swoje kolejne pomysły.
  • W ramach tzw. mapowania problemu i weryfikowania hipotez, jeden z uczestników uzyskał odpowiedzi ankietowe na temat rozwiązywanego problemu od blisko 70 osób!
  • Dzięki “Koronaferiom” wśród blisko 200 zgłoszeń konkursu Herosi z kraju były 2 z Mielca, a jedno zakwalifikowało się do eliminacji!

Na koniec roku szkolnego uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

O konkursie Herosi:

„Generacja P – Herosi na Starcie” to konkurs dla młodych, ambitnych i kreatywnych osób, które marzą o tym, żeby realizować własne pomysły i projekty biznesowe. Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych: 16-19 lat oraz 20-26 lat.

Do wygrania dla 25 najlepszych projektów praktyczna wiedza (profesjonalne szkolenia na temat realizowania pomysłu na biznes, kontakt i indywidualne konsultacje z wybitnymi ekspertami biznesowymi).

Nagrody główne dla 2 najlepszych projektów w obu kategoriach wiekowych: 16–19 lat i 20–26 lat po 25 000 zł (I miejsce) i 10 000 zł (za II miejsce), a 6 pozostałych zespołów, które znalazły się w ścisłym finale, otrzymają sesje coachingowe o wartości 1 500 zł każda.

Organizatorem konkursu była Grupa Eurocash, która pomaga młodym ludziom w stawianiu swoich pierwszych kroków w biznesie, operatorem StartupAcademy,

a Fundacja PRZEkarpacie została partnerem-ambasadorem konkursu w regionie.

Więcej informacji i aktualności projektu “Koronaferie…” w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/2758041574303119/

Media: Tygodnik KORSO: https://korso24.pl/gospodarka/25000zl-dla-ucznia-za-wolne-od-szkoly-ruszaja-koronaferie-z-pomyslem-na-firme/9l7IsaE24W9jbu0ewUlc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *